Terminal przeładunkowy Staszów


Nasz Terminal Przeładunkowy cechuje bardzo dobra lokalizacja – bezpośrednio przy linii LHS Nr 65 w Staszowie. 

Kiedy w  2014 roku w niedalekim Połańcu otwarto nowy most na Wiśle dostosowaliśmy się do tej sytuacji, rozwijając i wpisując się w korytarz transportowy łączący województwa świętokrzyskie i podkarpackie. 

Terminal to też dobra infrastruktura i wyposażenie, obiekt jest monitorowany. Szerokie tory (rozstaw szyn „S-1520 mm” będący standardem w WNP oraz Azji; w pozostałych krajach Unii Europejskiej występuje standard „N-1435 mm”) o łącznej długości 581 mb, umożliwiają jednoczesny wyładunek aż 30 wagonów. 

Do przeładunku powierzonych nam towarów używamy: koparek, ładowarek, wózki widłowe, urządzenia do wyładunku wagonów z dolnym zsypem, jak również własne środki transportu kołowego: wywrotki, plandeki, platformy. 

 

Jeśli Państwo szukacie sposobu by obniżyć koszty lub skrócić czas łącznego przewozu ładunków to, dzięki dostępowi do stacji LHS Staszów oraz posiadanym przez nas umowom spedycyjnym z firmami, możemy zaproponować kompleksową usługę obejmującą:

  • analizę Państwa potrzeby logistycznej,
  • wybór optymalnego środka lokomocji i trasy przejazdu,
  • dopełnienie formalności celno-podatkowych i innych,
  • przeładunek i okresowe magazynowanie towaru oraz jego workowanie i paletyzowanie.
    zaproponowanie skrojonego na miarę rozwiązania logistycznego,
  • konkurencyjną cenę.
  • zespół w pełni wyszkolonych pracowników.
    Elpologistyka Sp. z o.o. dysponuje możliwością przeładunku towarów z wagonów „polskich” na wagony szerokotorowe (przez nasz plac przebiega bowiem tor polski nr 17).

Dzięki temu przeładunek na naszym terminalu może odbywać się zarówno bezpośrednio z jednego środka transportu na inny, jak również z możliwością bezpiecznego składowania wszelkiego typu towarów na hali składowej.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom i rynku transportowego, oferujemy usługi w zakresie magazynowania towarów na placu utwardzonym o powierzchni 9 565,50 m2 oraz na hali magazynowej o powierzchni 2 150,00 m2. Świadczymy również usługę workowania i paletyzowania materiałów. Wybór miejsca składowania jest dopasowany do charakteru produktu i preferencji klienta. Powierzając nam materiały, mogą mieć Państwo pewność, że zachowają one swoje właściwości i nie ulegną degradacji. Magazyn przeładunkowy działa jak nowoczesne centrum dystrybucji, zapewniając punktualność dostawy towaru do odbiorcy.

Nasi specjaliści pomogą Państwu dopełnić wszystkich procedur niezbędnych przy dokonaniu zgłoszenia celnego towarów. Dokumenty składamy w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu CELINA bądź pisemnie na formularzu Jednolitego Dokumentu Administracyjnego (SAD).